Administrasjon

Ane-Roggen---Foto-Andreas-Ulvo--kopi

Ane Carmen Roggen
Daglig leder
ane@riksscenen.no
+47 934 45 207
Kunstnerisk og daglig ledelse av Riksscenens virksomhet.

Bilde1_Tone-100

Tone Sørensen
Administrasjonssjef
tone@riksscenen.no
+47 934 39 979
Personal, drift, økonomi, utleie.

camilla-100

Camilla Unger
Foajeleder og økonomikonsulent
camilla@riksscenen.no
+47 415 27 823
Billetter & billettinfo (spørsmål knyttet til billettkjøp), bemanning, økonomi og bardrift.

0-ansattutenbilde_100x150

Lena J Brodal
Produksjonsleder
lena@riksscenen.no
+47 900 74 496
Avvikling og planlegging av produksjoner.

andreas-100

Magnus Smaadahl
Teknisk leder
magnus@riksscenen.no
+47 901 72 476
Teknisk koordinering og bemanning.

fredrik-100

Fredrik Falch
Informasjonsleder
fredrik@riksscenen.no
+47 480 07 808
Markedsføring, informasjon.

andreas-100

Andreas Ljones
Produsent/programrådgivning
andreas@riksscenen.no
+47 976 72 756
 Sceniske produksjoner, programutvikling.

asgaut-100

Asgaut Bakken
Produsent
asgaut@riksscenen.no
+47 971 43 066
Booking, programutvikling.

tommy-100

Tommy Fergestad
Scene/drift
tommy@riksscenen.no
+47 954 12 888
Rigging, vedlikehold. 

roberto-100

Roberto Quispe
Renholder
roberto@riksscenen.no
+47 915 27 736
Renhold.

0-ansattutenbilde_100x150

Venue Manager
Tilgjengelig for artistene rett før og under konsertene.
+47 455 10 049

Om Riksscenen

Riksscenen er den nasjonale scenen for folkemusikk og folkedans og ble etablert som stiftelse av Juoigiid Searvi, FolkOrg, Noregs Ungdomslag og Samspill International Music Network. Vi åpnet dørene I 2010. Riksscenen speiler hele det rike folkemusikkspekteret i Norge i dag, fra våre egne tradisjonsuttrykk til våre nye landsmenns kulturelle opphav.

Våre aktiviteter spenner fra tradisjonell konsertformidling til scenisk nyproduksjon innen både dans og musikk. Riksscenen holder til i Schous kulturbryggeri (sammen med Popsenteret, Øvingshotellet og Oslo Kulturskole) på Grünerløkka i Oslo.

Vi har tre saler og kan by på noe av den beste lyden i Oslo, avansert lysrigg og profesjonelle dansegulv. Vi har opp mot 200 arrangementer årlig, fra våre egne programmer via samarbeidsprosjekter til utleie. Våre tilbud retter seg mot alle aldersgrupper. 

Riksscenens virksomhet er finansiert av staten over Kulturdepartementets budsjett.