Riksscenen nyproduksjon
P1000443
innganger-riksscenen5
ARRANGEMENTET ER AVLYST

Om Riksscenen

RIKSSCENEN - scene for nasjonal og internasjonal folkemusikk, joik og folkedans

 

Administrasjon:

Prosjektleder

Daglig leder Helge Skansen
E-post: helge@riksscenen.no
Administrasjonssjef Helga Hyldmo Ranes
E-post: helga@riksscenen.no
Produksjons​leder Lena Brodal
E-post: lena@riksscenen.no
Teknisk leder  Magnus Smaadahl
E-post: magnus@riksscenen.no
Produsent
Asgaut Bakken
E-post: asgaut@riksscenen.no
Prosjektleder Andreas Ljones
E-post: andreas@riksscenen.no
Informasjonsleder Fredrik Falch
E-post: fredrik@riksscenen.no 
Administrasjonskonsulent Camilla Unger
E-post:camilla@riksscenen.no
Scene / vaktmester
Tommy Fergestad
E-post: tommy@riksscenen.no
 Renhold Roberto Quispe
E-post: roberto@riksscenen.no
Organisasjonsnummer:
Telefon sentralbord:
E-post:
991497137
23 89 68 58
post@riksscenen.no
   

Riksscenens styre finner du her.

Riksscenen er den nasjonale scenen for folkemusikk og folkedans og ble etablert som stiftelse av Juoigiid Searvi, FolkOrg, Noregs Ungdomslag og Samspill International Music Network. Vi åpnet dørene I 2010.Riksscenen speiler hele det rike folkemusikkspekteret i Norge i dag, fra våre egne tradisjonsuttrykk til alle våre nye landsmenns kulturelle opphav. Vi jobber med alt fra de autentiske tradisjonene til vinsning og produksjon av nyskapende uttrykk som springer ut av disse tradisjonene. Vi har også posjekter rettet mot kompetanseutvikling av hele vårt kunstfelt. Riksscenen holder til i Schous kulturbryggeri (sammen med Popsenteret, Øvingshotellet og Oslo Kulturskole) på Grünerløkka i Oslo. Vi har tre saler og kan by på noe av den beste lyden i Oslo, avansert lysrigg og profesjonelle dansegulv. Vi har opp mot 200 arrangementer årlig, fra våre egne programmer via samarbeidsprosjekter til utleie. Våre tilbud retter seg mot alle aldersgrupper.

Riksscenens virksomhet er finansiert av staten over Kulturdepartementets budsjett.

Her kan du se tidligere program.

#3747767